Голодомор 1932 - 1933 років в Україні - геноцид Українського народу.

Дата: 26.11.2022 16:20

Для України 1932-1933 роки стали часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Жорстокість Голодомору полягає перш за все в тому, що голод не був наслідком стихійного лиха або неврожаю, він став результатом цілеспрямованої політики московського тоталітарного режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії проти незгодних московських режим створив для частини українців умови, які були не несумісні із життям, і тим самим вчинив злочин геноциду.

Україна щороку у четверту суботу листопада вшановує День пам'яті жертв голодоморів. У цей день українці моляться та запалюють свічки біля пам'ятників та на підвіконнях у власних оселях. Ці вогники символізують особисту скорботу і пам'ять про мільони загублених життів співвітчизників та одночасно віру в те, що подібне ніколи і ніде не повториться.