Преображенська об'єднана територіальна громада
Запорізька область, Пологівський район

Новини

Дата: 06.05.2020 09:20
Кількість переглядів: 437

Фото без опису

За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено значні штрафи

       17 квітня 2020 року, в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу

   Закон збільшує у 18 разів штрафи за підпали сухостою шляхом внесення змін до Адміністративного та Кримінального кодексів України.

Законом передбачені такі розміри штрафів:

      Забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я  людей або для довкілля, караються штрафом від 30 600 грн. до  61 200 грн. або обмеженням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого (стаття 241 Кримінального кодексу України).

     За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, караються накладенням штрафу на громадян від 3 060 грн. до 6 120 грн. і на посадових осіб - від 15 300 грн. до 21 420 грн. (стаття 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України).

        Ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6 120 грн. до 12 240 грн. і на посадових осіб - від 21 420 грн. до 30 600 грн. (стаття 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України)

       Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 530 грн. до 4 590 грн. і на посадових осіб - від 4 590 грн. до 15 300 грн. (стаття 77 Кодексу про адміністративні правопорушення України).

    Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4 590 грн. до 15 300 грн. і на посадових осіб - від 10 710 грн. до 18 360 грн. (стаття 77 Кодексу про адміністративні правопорушення України).

Не спалюйте, будьте свідомими та відповідальними за свої вчинки, які впливають на екосистему та довкілля!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь