Дата: 27.03.2020 15:22

УРЯД ПРОДОВЖИВ КАРАНТИН ТА ВВІВ РЕЖИМ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ В КРАЇНІ ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС COVID-19

25 березня 2020 року, на засіданні Уряду було прийнято два рішення, пов’язаних з поширенням коронавірусу COVID-19 в Україні: про продовження загального карантину до 24 квітня 2020 року та про запровадження режиму надзвичайної ситуації в державі. Постанову про це ініціював міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець. Вона передбачає: Можливість медичними працівниками здійснювати примусове обстеження людей на виявлення симптомів COVID-19, якщо пацієнти відмовляються від добровільного обстеження. Госпіталізацію осіб з підозрою на коронавірус в добровільному або примусовому порядку. Встановлення обов’язкових карантинних обмежень для людей, у яких виявлено COVID-19, а також для осіб, що перебували в контакті з ними. МОЗ уже найближчим часом повинно розробити, а також затвердити порядки обов’язкової госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Також будуть розроблені рекомендації щодо режиму самоізоляції контактних осіб та пацієнтів з COVID-19 з легким перебігом хвороби. На період надзвичайної ситуації в країні поліція та Національна гвардія будуть забезпечувати охорону громадського порядку та слідкувати за виконанням умов карантину.  Карантин в Україні поки продовжили до 24 квітня. Нагадаємо, раніше він повинен був закінчитися 3 квітня поточного року. У Кабінеті Міністрів заявляють, що карантин може бути як подовжено, так і припинено раніше, все буде залежати від темпів поширення коронавірусу COVID-19 в Україні. Поки тенденція залишається невтішною: станом на ранок 26 березня в нашій державі зафіксовано вже 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.