Дата: 14.01.2020 14:12

Фото без описуФото без опису

З давніх давен в Україні 13 січня щедрувальники обходять оселі селян. Дівчата-підлітки поодинці чи гуртом оббігають сусідів, щоб защедрувати. Також на Меланки ходять також і парубоцькі гурти. Хлопці в масках висловлюють добрі побажання, веселять піснями, танцями, жартівливими сценками. Один з них, зазвичай, перевдягнений в жіноче вбрання і його називають Меланкою. З плином часу традиція вратила свій первісний зміст і значення, й зараз носить лише розважальний характер.

Кожний регіон України має свої особливості святкування Маланки. І справді, мабуть, тільки на українській землі могло народитися таке поетичне диво, як Маланка.

Завдяки зусиллям працівників закладів культури та місцевих аматорів сцени Преображенської громади, які і до сьогодні зберігають фольклорне надбання, народжене фантазією й віруваннями наших предків, примножуються народні традиції українців. Тому щороку ряжені меланують в селах нашої громади.

Фото без описуФото без опису