Преображенська об'єднана територіальна громада
Запорізька область, Пологівський район

ДИТИНА. РОДИНА. ГРОМАДА

Дата: 05.04.2018 16:04
Кількість переглядів: 910

Фото без опису

30 березня  цього року Преображенська об?єднана територіальна громада зустрічала гостей.  У рамках реалізації проекту «Дитина. Родина. Громада», на базі КЗ «НВК «Основа» пройшов практичний семінар «Впровадження принципів раннього втручання у громадах Запорізької області — позитивний досвід Преображенської ОТГ».

Організаторами семінару виступили ГО «Запорізька обласна організація «Аутизм. Свідоме батьківство», Місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області», Преображенська ОТГ.

Європейське агентство по розвитку в області особливих освітніх потреб дає таке визначення ранньому  втручанню: це сукупність послуг та ресурсів для дітей молодшого віку і членів їх сімей, що надаються на їх прохання і охоплюють будь-які заходи, здійснювані у той момент, коли дитина потребує особливої підтримки.

Єдиною на сьогодні ОТГ в Україні, де була створена і успішно працює команда фахівців раннього втручання, є наша громада. Наш досвід дійсно унікальний  як для Запорізької області, так і для усієї України.

Цим досвідом голова та спеціалісти громади поділися зі своїми колегами та зацікавленими батьками з інших ОТГ і міст нашої області.

На семінарі обговорювалися  питання розуміння суті послуги раннього втручання, її успішного впровадження, особливості роботи команд раннього втручання, хто може навчити команду, як батьківська спільнота може співпрацювати і допомагати своїм громадам.

На першій частині семінару «Раннє втручання – від ідеї до громади», модератором якої була Аліса Макаріхіна, виконавчий директор МАОМС «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області», виступили Сідун В.А. –  Преображенський сільський голова, Сергій Піщулін – координатор проекту  «Дитина. Родина. Громада», співзасновник  ГО «Запорізька обласна організація «Аутизм. Свідоме батьківство» (м.Бердянськ), Олена Скрипко – координатор програми «Батьки за раннє втручання в Україні» (м.Київ), Тетяна Міщук – завідувач відділенням раннього втручання навчально-реабілітаційного центру «Джерело» (м. Львів), Світлана Дяченко – директор КЗ «НВК «Основа» Преображенської сільської ради, Наталія Острогляд – керівник проекту  «Дитина. Родина. Громада», засновник  ГО «Запорізька обласна організація «Аутизм. Свідоме батьківство» (м. Запоріжжя).

Команда спеціалістів з надання послуги раннього втручання, у складі Кушніренко Олени – логопеда, Лепетченко Наталії – психолога, Дерези Олени – медсестри з ЛФК, Власенко Лариси – лікаря, Ратушної Наталії – соціального працівника, розповіли про досвід роботи з сім?ями, які звернулися до Центру раннього втручання, який створений при КЗ «НВК «Основа».

Друга частина семінару складалася із двох панелей. На першу панель з питанням «Як запустити раннє втручання у громаді» зібралися адміністратори і фахівці, які працюють у сферах освіти, медицини, соціальної служби. На другій панелі батьківська спільнота обговорювали питання батьківського руху в Запорізькій області, як створити батьківське об?єднання.

Наприкінці семінару, у неформальному спілкуванні, учасники обмінялися враженнями.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь